top of page
Search
  • Writer's pictureArticle Send

INTERNATIONAL EGE AGRICULTURE CONGRESS

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Ziraat Fakültesi ile İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) iş birliğinde “Cumhuriyetin 100. Yılında Uluslararası Ege Tarım Kongresi” gerçekleşti.


Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Feyzi Önder Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongrenin açılışına Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Rektör Yardımcısı ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, İKSAD Genel Sekreteri Dr. Kaldygul Adilbekova, Kongre Genel Koordinatörü Doç. Dr. Seyithan Seydoşoğlu, yurt içinden ve dışından bilim insanları, araştırma kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.


24 ülkeden yetkin bilim insanları sunum gerçekleştirdi.

Kongrenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Tarım, hayvancılık ve gıda tarih boyunca ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişiminde stratejik bir öneme sahip olmuştur. Ülkemizin verimli toprakları, büyük bir üretim potansiyelini oluşturuyor. Bizlere düşen görev ise sahip olduğumuz bu büyük potansiyelin kıymetini bilmek. Günümüzde tarımın karşı karşıya olduğu zorlukların bilincine varmalı ve bu konuda harekete geçmeliyiz” şeklinde konuştu.Comentários


bottom of page